Terapie tmou / světlem

Terapie tmou je dle naší zkušenosti jedna z cest do hlubin vlastní duše, možnost našeho sebepoznání. 

Sebepoznání ve tmě a o samotě má velkou sílu a význam nejen pro duchovně praktikující, ale i pro moderního konzumního, v materialistickém světě chyceného člověka.

Terapii tmou aplikoval už třeba Jan Lucemburský na svém malém synovi Václavovi (Karel IV), když ho na dva měsíce zavřel do temného sklepení hradu Lokte. Aby mu to rozvinuly jeho pozdější vizionářské schopnosti.

V různé formě můžete tuto terapii nalézt v mnoha původních kulturách světa, např. rituály Kolumbijských šamanů - pobyt v temné chýši, jeskynní terapie Etrusků a jiné.

Terapie tmou náleží k archaickým metodám sebepoznání. Nepřetržitá noc znamená radikální konfrontaci se sebou samým. Temnoty, v níž člověk pobývá o samotě jeden až sedm týdnů, se využívá jako prostředku k návratu k mentálním a transpersonálním procesům.

Jeho praktický přínos je jasný, zbystřené vnímání sebe samanávrat do vlastního nitraharmonizace psychiky, odstranění zdravotních problémů, zbavení se syndromu vyhoření, setkání s imaginárními bytostmizemřelými, světelnými postavami, přírodními silami a pod.

Zrakový vjem člověk používá nejvíce, a to ze 70-75%. Většinu své pozornosti věnuje tedy ven - světu. Pro lepší řešení osobních problémů je potřeba se však podívat dovnitř nás a tedy "klasický" zrak vypnout.

Terapie tmou tedy pomáhá spojit se více se svým nitrem, se svým vyšším já, se svým osobním božstvím (inteligencí, světlem, zdrojem), které umí vyřešit naše problémy.

Při pohledu do svého nitra naše myšlenky postupně odcházejí jedna po druhé, až zůstanete jen sami se sebou. Pomůže vám to zklidnit mysl, zbavit se úzkostí, dokonce i nemocí ("dunkelterapie" se používá jako prevence proti onkologickým onemocněním, cévním mozkových příhodám, kardiovaskulárním chorobám, stavbilizace krev. tlaku, ale i diabetes a obezitě). Můžete rozvíjet své vnitřní prožitky, které jsou jinak potlačeny. Pobyt ve tmě přispívá k řešení osobních problémů i k regeneraci.

Šišinka mozková, nepárová tajemná žláza, umístěná za "třetím okem" mezi hemisférami, produkující mimo jiné hormon melatonin, regulující rytmus spánku a bdění, začne lépe pracovat ve svém rytmu. Je zjištěno, že vliv např. světelného a zvukového smogu moderního světa působí na cyklickou funkci šišinky mozkové a vzniklá rušnost a neúplná chaotizovaná funkce může být jednou z příčin mnohých civilizačních nemocí. Pokud vydržíte absolutně bez jediného světýlka, které by šišinku okamžitě ve tmě aktivovalo k činnosti, sníží se vám např. cholesterol, homocystein, budete podstatně lépe a dlouho spát. Můžete se potkat a porovnat se strachem ze smrti, zbavit se porodních traumat aj.

 

Více zde: www.andelskatma.cz/

Pokoj, který je pro Vás připraven, je dostatečně velký, pokud budete mít chuť cvičit nebo i tančit. Je dokonale zastíněn a propojen chodbičkou s koupelnou a splachovacím záchodem. Koupelna je s vanou a umyvadlem. Funguje zde normální ústřední topení, které si můžete regulovat. 

Dále máte k dispozici: lůžkoviny, deka, polštář, toaletní papír, mýdlo na přírodní bázi, 2 ručníky, jogová podložka a meditační polštářek, papíry a pastelky, vonné esence pro zpříjemnění atmosféry

Kontakt s průvodcem během terapie je dle domluvy při nástupu. Jakékoli požadavky můžete napsat na papír a dát na místo, kde se nechává jídlo. Zaškolení, seznámení a veškeré nutné informace jsou vám podány při nástupu.
 

Co si vzít s sebou: 

Představte si, že budete jako poustevník. S sebou si vezměte jen to nejnutnější: pohodlné oblečení a věci osobní hygieny. Čím méně věcí máte, tím snadněji se - nejen potmě - zorientujete.

 

Děkujeme za vaší důvěru v nás :-)!

 

 

 

 

Kontakt

Studio Kruh života
Tleskačova 21
Plzeň

732 304 369 Gabriela
731 155 559 Jaroslav

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode